(0312) 381 99 99

Dermokozmetolojik Uygulamalarımız

Hastanemiz bünyesinde; dolgu, botoks, PRP, roller, saç ve yüz mezoterapisi, yüzeyel peeling gibi işlemler, dermatoloji ve plastik cerrahi uzmanlarımız tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

Dolgu:
Yaşlanmayla ortaya çıkan alın, göz kenarları, dudak etrafı gibi alanlarda derin ve yüzeyel kırışıklıkların azaltılmasında; burun kenarından ağız köşelerine uzanan derin nazolabial olukların yüzeyelleştirilmesi, göz altlarındaki çökük gevşek görünümün giderilmesinde; ayrıca ince dudakları belirginleştirerek kişiyi daha dolgun, çekici, genç bir ifadeye kavuşturmaya yardımcı olarak dolgu uygulamaları yapılmaktadır. Hyaluronik asit tipi dolgular tercih edilmekte olup, dolguların ortalama 1 - 1.5 yıla kadar kalıclıık süreleri mevcuttur.

Botoks:
Yüzde mimik kaslarının aşırı kullanımı ve yaşlanmayla birlikte alında, göz kenarlarında oluşan deri kırışıklıkları ve yaşlanma çizgilerini azaltmada; burunda tavşan çizgilerini, çenede portakal kabuğu görünümünü, boyunda platizma bantlarını, dişeti gülüşünü gidermede; avuç içi, koltuk altı aşırı terlemesi tedavisinde botoks uygulamaları yapılmaktadır. 

PRP:
Basit bir kan alma işlemi sonrası, belirli santrifüj ve ayıklama işlemlerini takiben, hastanın kendi kanından, hiçbir ilave yapılmaksızın elde edilen trombositten zengin kısım, steril şartlarda, saç seyrelmesi ve dökülmesi, cilt yenileme, karın çatlakları, sivilce izi, leke tedavisi gibi durumlarda küçük yüzeysel ejeksiyonlarla uygulanmakta olup, tekrarlı seanslar sonunda başarılı sonuçlar alınmaktadır. Gerektiğinde roller, stamp gibi farklı uygulamlarla birlikte uygulanabilmektedir.

Roller (Mikroiğneleme):
Üzerinde milimetrik titanyum mikroiğneler bulunan silindir kasnak taşıyan saplı bir alet olarak tanımlanabilecek roller; yüzde cilt yenileme, gözenek sıkılaştırma; saçta seyrelmiş, cansız alanlarda mezoterapi ya da PRP etkisini artırmada, boyunda ve karında cilt sıkılaştırmada, stria (çatlakların) ve akne izi tedavisinde seanslar halinde kombine ya da tek başına uygulanmaktadır.

Saç Mezoterapisi:
Telogen effluvium, androgenetik alopesi gibi çeşitli nedenlerle saçların seyrelip, cansızlaştığı ancak tamamen kelleşmediği alanlara hazır mezoterapi ürünleri, kadın ve erkeklerde uygulanmakta olup, seansların düzenli yapılması şartıyla saç dökülmesi ve seyrelmesi azalmakta; yeni saç çıkışı ile saçlarda daha sağlıklı bir görünüm sağlanmaktadır. Bu uygulamayla roller ya da PRP uygulamaları ile birlikte ya da dönüşümlü olarak daha yüksek başarılar elde etmek mümkündür.

Yüz Mezoterapisi:
Cilt yenileme, antiaging, sivilce izleri, leke tedavisi gibi bir çok amaçla yüze parlaklık ve homojen bir renk kazandırmak için mezoterapi işlemi uygulanabilmektedir. 

Yüzeyel Peeling:
Akne izleri, leke tedavisi, cilt yenileme, antiaging gibi bir çok amaçla yüzde peeling işlemi uygulanmaktadır. Makyaj temizliği ve yüzün antisepsis işlemlerinden sonra uygulanan ajanlar yüzün en üst tabakasını etkileyerek önce kızarıklık ve beyazlamaya, işlem sonrasında ise 3-4 günden 1 hafta-10 güne kadar kabuklanarak soyulmaya neden olabilmektedir. Güneşten iyi korunulması ve dikkatli bir bakım sonrası pembe sağlıklı yeni bir cilt soyulan deri altında belirmeye başlar.